Kapsuła Floatingowa

ul. Słowackiego 4, 37-200 Przeworsk

Kapsuła Floatingowa co to jest?

To jeden z największych wynalazków ludzkości, umożliwiających naturalną odnowę ciała i umysłu. Kapsuła o kosmicznym kształcie, wypełniona jest wodą o temperaturze 36°C , nasycona leczniczą solą EPSON. Dzięki temu  podczas seansu unosisz się na powierzchni wody, jak w Morzu Martwym.  Woda ma tylko 30 cm głębokości. Nie docierają do Ciebie żadne bodźce zewnętrzne, co umożliwia stan głębokiego relaksu. Znikają dźwięki, obrazy, dotyk, siła grawitacji… Czujesz się, jakbyś lewitował w powietrzu, a to Twoje ciało po prostu dryfuje na powierzchni wody. Ma to bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Co nauka mówi o floatingu?

Badania naukowe potwierdzają skuteczność sesji floatingowych.

Floating to redukcja stresu i bólu, głęboka relaksacja, odnowa biologiczna dla sportowców, odpoczynek dla umysłu i ciała, poprawa jakości snu, wyższa koncentracja i kreatywność, a nawet pomoc w walce z depresją i nałogami.

Redukcja stresu i niepokoju

Stres i niepokój oraz ich objawy (napięcie mięśniowe, podwyższone ciśnienie, przyspieszony puls, podwyższony poziom epinefryny i kortyzolu) można zredukować poprzez floating. Intensywność odczuwanego niepokoju zmniejsza się o 74%, a częstotliwość o 65% (Balden Jacobs, Allen Jacobs, Greg Jacobs, 1983).

Redukcja bólu

Floating skutecznie i długotrwale zmniejsza ból. Podczas sesji organizm wydziela endorfiny, które dają poczucie szczęścia i są silnym środkiem przeciwbólowym – silniejszym nawet od morfiny i aktywnym przez wiele godzin (Adam, 1976; Levine, 1978). Floating uspokaja, obniża ciśnienie krwi i poziom hormonów stresu, co przyczynia się do redukcji bólu (Hutchison, 2003).

Głęboka relaksacja

Floating wprowadza bez wysiłku w stan głębokiej relaksacji. 60-minutowa sesja powoduje istotne obniżenie ciśnienia krwi, spowolnienie rytmu serca, redukcję napięcia mięśni. Obniża się poziom hormonów stresu: adrenaliny, epinefryny, norepinefryny, ACTH (adrenokortykotropiny) i kortyzolu, co przy jednoczesnej produkcji endorfin (hormonów szczęścia) daje poczucie błogostanu. Ten stan utrzymuje się nawet przez kilka dni. Sesje floatingu ułatwiają także osiągnięcie równowagi i samoregulacji endokrynologicznej (Turner, 1983).

Dla sportowców

Floating to idealny relaks dla sportowców, ponieważ zmniejsza napięcie mięśni, przyśpiesza regenerację i ułatwia stosowanie technik wizualizacyjnych. Efekt redukcji napięcia mięśniowego utrzymuje się przez kilka dni, co zapobiega kontuzjom. Na regenerację zwykle potrzeba kilku dni, dzięki sesjom floatingu trwa to tylko kilka godzin. Polepszenie wyników sportowych jest możliwe dzięki zastosowaniu sygnałów ideomotorycznych, taśm zawierających sugestie, materiałów video, wizualizacji (Hutchison, 2003).

Ulga dla mózgu i mięśni

Mózg nieustannie reaguje na przyciąganie ziemskie, dostosowując do niego pozycję ciała oraz koordynując ruch. Konieczność utrzymywania pionowej sylwetki oraz równowagi wywołuje w ciele napięcia mięśniowe i osłabia wrażliwość na inne bodźce (Hutchison, 2003). Floating to ulga dla pracy mózgu i mięśni, bo na ciało unoszące się swobodnie na powierzchni wody siła grawitacji działa równomiernie na całej powierzchni (Lilly, 1977; Wickramsekera, 1983).

Czas zabiegu: 1h

Cena zabiegu: 80zł